۱۳۹۳ شنبه ۱۱ بهمن - اِسَّبِت ١٠ ربيع الثاني ١٤٣٦
کوردانه
6 کتاب به زبان هورامی در آینده ای نزدیک رونمایی می شود
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ بزودی با حضور نویسندگان و شاعران و انجمن های ادبی شهرستانهای مریوان، سروآباد، پاوه، سنندج و نودشه شش کتب به زبانهای هورامی و فارسی رونمایی خواهند شد.
۱۳۹۳/۱۰/۶ :تاريخ

فیلم سینمایی "مستوره اردلان" ساخته می شود
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛استاندار کردستان در دیدار با 2 فیلمساز کردستانی که طرح فیلم سینمایی "مستوره اردلان" و مستند "عباس کمندی" را در دست دارند، گفت: مستوره اردلان شخصیتی اسطوره‌ای و تاریخی است و فیلم سینمایی در مورد ایشان باید کاری فاخر باشد.
۱۳۹۳/۱۰/۴ :تاريخ

علاءالدین سجادی؛ یک عمر تلاش برای زنده کردن تاریخ و ادبیات کُرد
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ علاءالدین فرزند نجم الدین فرزند حسام الدین و از خاندان سجادی، در سال 1907 در محله قطارچیان شهر سنندج دیده به جهان گشود، برای یافتن جوابی برای این سئوال که او کیست؟ بیش از چهل سال از عمر خود را صرف زنده کردن بخش های نهفته ی ادبیات کردی کرد و در این مدت آثار زیادی را بر جای می گذارد.
۱۳۹۳/۹/۲۷ :تاريخ

کتاب "جنگ جهانی اول و دوم در موکریان'" پس از 22 سال پیدا شد
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ نویسنده و مترجم سقزی از پیدا شدن کتابی تحت عنوان "جنگ جهانی اول و دوم در موکریان" که 22 سال پیش وی آن را به نگارش درآورده است، خبر داد.
۱۳۹۳/۹/۱۷ :تاريخ

نامه هفتاد سال پیش ماموستا هه‌ژار در خصوص زبان مادری
آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ ماموستا عبدالرحمن شرفکندی (هه‌ژار) در هفتاد سال پیش نامه ای راجع به زبان مادری تحت عنوان جلوگیری از مواهب الهی برای هفته نامه کوهستان نوشته است.
۱۳۹۳/۹/۱۴ :تاريخ

حقوقدان بوکانی کتاب «رساله جرائم و مجازات ها» را به کُردی ترجمه کرد
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ دکتر شورش توحیدی مترجم کتاب رساله جرائم و مجازات ها «نامیلکه‌ی تاوان و سزا» گفت: بیش از 80 درصد از مردم با حقوق شهروندی آشنایی ندارند در حالی که آشنایی مردم با مسائل حقوقی و حقوق شهروندی از اصول ترویج دادپروری بوده و زمینه کاهش آسیب ها را فراهم می کند.
۱۳۹۳/۹/۱۱ :تاريخ

فه رهه نگی زاره کی موکریان؛ 20 سال تلاش برای روایت سرنوشت یک فرهنگ
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ مجموعه کتابهای "فه رهه نگی زاره کی موکریان" (فرهنگ شفاهی موکریان)کتاب‌هایی روشمند و ارزشمند است که سرنوشت کلمه، جمله، شبه‌جمله، نوع جمله سازی و آداب و رسوم و ... انسان کُرد را در منطقه موکریان روایت می کند.
۱۳۹۳/۹/۱۰ :تاريخ

تنها ماموستا هژار برای حُزنی موکریانی گریه کرد
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ "حسین حُزنی موکریانی" از روزنامه نگاران و تاریخ نویسان شاخص و پرکار کُرد است که جفا در حقش بخشی از سرنوشتش بوده است، چه آن هنگام که در حیات بود و چه الان که سالهاست از مرگش می گذرد و هنگامی که در بغداد فوت کرد تنها هژار در غم از دست دادن این بزرگمرد ادبیات کردی، گریه کرد.
۱۳۹۳/۹/۷ :تاريخ

«پیره هه‌ڵۆ»و «هه‌ڵۆ هه‌ر به‌رزه»؛ راویان اندیشه ای جهانی
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ «پیره هه‌ڵۆ»، «هه‌ڵۆ هه‌ر به‌رزه» و « عقاب» عنوان سه شعر از سه شاعر متفاوت با دو زبان مختلف است که یک اندیشه را روایت می کنند، اندیشه ای که میل به جاودانگی را نفی می کند و زیستنی با ارزش را ارج می نهد.
۱۳۹۳/۹/۱ :تاريخ

ساخت مجسمه «شیرزنان کوبانی» توسط مجسمه ساز کردستانی "هادی ضیاءالدینی" +تصویر
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛"هادی ضیاء الدینی" مجسمه سازی برجستهکردستانی در راستای حمایت از مقاومت کوبانی در برابر داعش اقدام به ساخت مجسمه شیر زنان کوبانی کرده است.
۱۳۹۳/۸/۲۹ :تاريخ

برگزاری سالگرد درگذشت "احمد کایا" در پاریس
آژانس خبری – تحلیلی زریان؛ هواداران "احمد کایا" خواننده نامدار کُرد با برگزاری مراسمی یاد و خاطره این هنرمند فقید را در چهاردهمین سال درگذشتش گرامی داشتند.
۱۳۹۳/۸/۲۶ :تاريخ

پزشک متخصص بوکانی برای کوبانی آواز می خواند
آژانس خبری-تحلیلی زریان-دکتر یوسف خضری بوکانی، پزشکی که این روزها هنر و موسیقی را بخشی از فعالیت کاری خود قرار داده از خواندن آوازی در وصف مقاومت کوبانی خبر می دهد.
۱۳۹۳/۸/۱۸ :تاريخ

نویسنده پژوهشگر و مترجم کُرد :
حرف های پسر ماموستا هه ژار از بزرگی او نمی کاهد
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ "محمد رئوف مرادی" نویسنده پژوهشگر و مترجم کُرد با ترجمه کتاب داستان دوباره زیستن به حوزه ی مطالعات و نوشتار کردی وارد شدند.
۱۳۹۳/۸/۱۵ :تاريخ

بهمن قبادی برای کوبانی آواز خواند
آژانس خبری-تحلیلی زریان،بهمن قبادی کارگردان مشهور سینما در صفحه ی شخصی خود در فیس بوک در حمایت از کوبانی یک قطعه آواز منتشر کرده است.
۱۳۹۳/۸/۱۱ :تاريخ

سرنوشت جایزه ادبی "شیرکو بی کس" مشخص شد+تصویر
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ همزمان با سالگرد تاسیس انتشارات «سه رده م» جایزه ادبی "شیرکو بی کس" به "بختیار علی" اهداء شذ.
۱۳۹۳/۸/۷ :تاريخ

با حضور هنرمندان ایرانی:
بزرگترین کارنوال فیلم در حمایت از کوبانی در اقلیم کردستان عراق برگزار می شود
سایت خبری-تحلیلی زریان، هنرمندان شهر سلیمانیه اقلیم کردستان عراق با همکاری هنرمندان ایرانی و خارجی بزرگترین کارنوال فیم را در حمایت از کوبانی به اجرا می گذارند.
۱۳۹۳/۸/۴ :تاريخ

فیلم کارگردان بانه ای راهی اسکار2015می شود
سایت خبری-تحلیلی زریان؛ فیلم سینمایی «مردان» به کارگردانی"بتین قبادی" به هشتاد و هفتمین دوره مراسم جوایز سینمایی اسکار 2015 معرفی شد.
۱۳۹۳/۷/۲۱ :تاريخ

هنرمند مهابادی آهنگ "گل زرد" را به کوبانی تقدیم کرد
سایت خبری-تحلیلی زریان؛ "کاوه بابان زاده" هنرمند مهابادی آهنگ "گل زرد" را از آلبومی به همین نام، به کوبانی تقدیم کرد.
۱۳۹۳/۷/۱۹ :تاريخ

ساخت سمفونی «انفال» با صدای«عدنان کریم» توسط کامکارها
سایت خبری-تحلیلی زریان؛ هوشنگ کامکار مدیر گروه موسیقی «کامکارها» در تشریح تازه ترین فعالیت‌هایش از تولید چند سمفونی و آلبوم خبر داد و اشاره‌ای هم به تور اروپایی این گروه موسیقایی داشت.
۱۳۹۳/۷/۸ :تاريخ

"حسین صفایی منش" با خواندن آوازی به اعراب پیام می فرستد
آژانس خبری-تحلیلی زریان؛ "حسین صفایی منش" با خواندن اوازی به زبان کُردی وعربی پیامی خطاب به جهانیان به ویژه اعراب می فرستد.
۱۳۹۳/۷/۵ :تاريخصفحه اصلی   |   نمایش گالری   |   گالری عکس   |   سیاست   |   مشروح اخبار   |   جامعه   |   فرهنگ و هنر   |   اخبـــار   |   کوردانه   |   ورزش   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   ورود
تمام حقوق سایت متعلق به وب سایت زریان می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.

طراحی و اجرا توسط: وب باکس پورتال